Bieg Stulecia

Tegoroczny dzień niepodległości będzie ze wszech miar wyjątkowy. Bowiem w tym roku mija właśnie równo 100 lat od momentu kiedy Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji w całym kraju odbywać się będą rozmaite imprezy upamiętniające ten historyczny moment.

Jednym z takich wydarzeń będzie Narodowy Bieg 100-lecia, do udziału w którym zgłosiło swój akces blisko 100 polskich miast. Założeniem organizatora jest, aby jak największa liczba biegaczy 11 listopada  stanęła na linii startu i przebiegła dystans dziesięciu kilometrów, oddając w ten sposób hołd tym którzy walczyli o naszą niepodległość.

Należy również podkreślić, że osoby startujące w mocheńskiej edycji Biegu 100-lecia, klasyfikowane będą nie tylko lokalnie, ale również ich nazwiska znajdą się na ogólnopolskiej liście wyników. Jest to wydarzenie bezprecedensowe w skali kraju. Ponad to liczymy, że we wszystkich zorganizowanych w tym dniu biegach wystartuje około 100.000 zawodników.

Biorąc pod uwagę, że Klub HKS Azymut Mochy ma już 26 letnią tradycję organizacji Biegów Niepodległości, postanowiliśmy zgłosić naszą imprezę do kapituły Biegu-100 lecia.

Jednakże tym razem areną zmagań sportowych, nie będzie mocheński stadion lecz droga łącząca Mochy i Nową Wieś.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, jeśli nie aktywnie to przynajmniej w roli kibica. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *